Zdrowie

Holter ciśnieniowy do domu — nowoczesna metoda monitorowania ciśnienia krwi

Holter ciśnieniowy to urządzenie służące do ciągłego monitorowania ciśnienia krwi pacjenta. Tradycyjnie stosowany w placówkach medycznych, dzisiaj dostępny jest również w wersji przeznaczonej do użytku domowego — holter ciśnieniowy do domu. Dzięki niemu pacjenci mogą monitorować swoje ciśnienie krwi w komfortowym środowisku domowym, co umożliwia szybsze i dokładniejsze diagnozowanie ewentualnych problemów z ciśnieniem krwi.

Jak działa holter ciśnieniowy do domu?

Holter ciśnieniowy do domu to urządzenie, które umożliwia ciągłe monitorowanie ciśnienia krwi pacjenta przez określony czas. Urządzenie składa się z mankietu na ramieniu i małego, przenośnego monitora, który mierzy ciśnienie krwi pacjenta przez cały okres badania.

W czasie badania pacjent nosi mankiet z czujnikiem ciśnienia, który jest podłączony do małego, przenośnego monitora. Mankiet pomiarowy jest napompowywany przez urządzenie, a następnie powoli opuszczany, aby zarejestrować zmiany ciśnienia krwi. Monitor rejestruje te wartości i zapisuje wyniki na karcie pamięci.

Wyniki badań są następnie przekazywane lekarzowi specjalizującemu się w kardiologii, który analizuje dane i informuje pacjenta o wynikach. Dzięki holterowi ciśnieniowemu do domu lekarze mogą szybciej i dokładniej zdiagnozować ewentualne problemy z ciśnieniem krwi. Sprawdź ten model: https://holterdodomu.pl/holter-cisnieniowy-rr

Holter ciśnieniowy do domu — dla kogo jest przeznaczony?

Holter ciśnieniowy do domu jest przeznaczony dla pacjentów, którzy potrzebują ciągłego monitorowania swojego ciśnienia krwi w domowym środowisku. Jest to szczególnie polecane dla osób, u których podejrzewa się problemy z ciśnieniem krwi, takie jak nadciśnienie tętnicze, hipotensję czy zaburzenia rytmu serca.


Holter ciśnieniowy do domu może być stosowany u osób w każdym wieku, jednak najczęściej jest to opcja dla osób starszych, które potrzebują ciągłego monitorowania ciśnienia krwi. Badanie holterem ciśnieniowym do domu jest również często wykonywane u pacjentów, którzy mają problemy z utrzymaniem ciśnienia krwi na właściwym poziomie, a także u osób, które doświadczają objawów takich jak zawroty głowy, bóle głowy czy problemy z widzeniem.