Zdrowie

Kiedy może być potrzebna proteza stopy?

Amputacja wyłącznie stopy najczęściej zdarza się podczas leczenia zaawansowanej cukrzycy lub gdy nie ma innej możliwości, by długoterminowo chronić zdrowie. Proteza stopy powinna być odpowiednio dobrana, by zapewnić nodze odpowiednią podporę i odtworzyć cechy chodu. Dodatkowo taka proteza pozwoli poprawić wygląd nogi po amputacji. Stopa może wymagać całkowitej lub częściowej amputacji np. po poważnym urazie mechanicznym lub po wypadku samochodowym. W każdej z tych sytuacji należy zadbać o komfort pacjenta, także psychiczny, by podczas dobierania protezy nie czuł się zawstydzony czy skrępowany.

Ten typ protezy najczęściej powstaje z włókien węglowych. Ich właściwości zapewniają bezpieczeństwo podczas chodzenia i swobodę podczas ruchu. Dodatkowo proteza stopy może być całkowita lub częściowa. Poza tym taka proteza pozwala odzyskać mobilność i pozwala wrócić do samodzielności.

Gdzie można kupić protezę stopy?

Proteza stopy powinna być odpowiednio dobrana i mieć najwyższą jakość. Szukając najlepszej dla siebie protezy, warto odwiedzić laboratorium ortopedyczne Proteka. To miejsce, w którym jako pacjent po amputacji otrzymasz i wysokiej jakości protezę, i wysokiej jakości obsługę.

Zespół Proteki to doświadczeni specjaliści, którzy od wielu lat pracują z pacjentami po amputacjach. Są empatyczni i ciągle się szkolą, a ich indywidualne podejście do pacjenta jest tym, co ich wyróżnia. 

Projektując protezy stopy, laboratorium korzysta z nowoczesnych technologii, które pozwalają na stworzenie doskonale dopasowanych protez całkowitych i częściowych najwyższej jakości. Dodatkowo protetycy z Proteki wspierają pacjenta w dopełnieniu formalności związanych zakupem protezy i jej refundacją. Dodatkowo specjaliści z Proteki są osobami, które ciągle się szkolą i zbierają doświadczenie także za granicą. Decydując się na współpracę z protetykami z laboratorium ortopedycznego, zapewnisz sobie dobrze dopasowaną protezę stopy najwyższej jakości przygotowaną tak, by Twój komfort życia był jak najwyższy