Poradnik dla rodziców

Szanowni Państwo,

W ramach społecznej odpowiedzialności KGHM Polska Miedź S.A., przekazujemy w załączeniu do Państwa dyspozycji poradnik „Dzieci w wirtualnej sieci. Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?” przygotowany na nasze zlecenie przez poznański Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie.

Podczas rozmów z samorządami Zagłębia Miedziowego nieraz słyszeliśmy, że fonoholizm jest poważnym problemem wśród uczącej się młodzieży. Z badań wśród uczniów ze szkół na terenie LGOM wynika, że rodzice zaledwie 30% nastolatków określają swoim dzieciom zasady dotyczące korzystania z telefonów i komputerów (podczas, gdy prawie 90% młodzieży deklaruje, że rodzice określili im zasady dotyczące abstynencji od papierosów, alkoholu i narkotyków). W poradniku można znaleźć fachową wiedzę, pomoc i podpowiedzi, jak bezpiecznie wspierać dzieci w drodze do dojrzałości w sferze technologii i narzędzi cyfrowych, które wywierają coraz większy wpływ na przestrzeń wychowania i relacji międzyludzkich.

Zachęcamy Państwa, aby zapoznać się z publikacją.

Aby skorzystać poradnika wystarczy wejść na stronę

https://kghm.com/dzieci i pobrać go w formie pliku PDF.

Z pozdrowieniami,

Błażej Marzoch