Zdrowie

Skuteczne oczyszczenie organizmu z alkoholu – poznaj 3 metody

Czujesz skutki nadmiernego spożywania alkoholu? W takim razie warto postawić na oczyszczenie organizmu z alkoholu. Każdemu się zdarza wypić więcej, niż powinien, jednak organizm z pewnością wystawi nam rachunek w postaci tzw. kaca. Istnieją jednak metody, dzięki którym szybko pozbędziesz się zmęczenia, bólu głowy czy nudności. Poznaj 3 najskuteczniejsze metody na oczyszczenie organizmu z alkoholu. 

Spożywanie Chlorelli

Najnowsze badania potwierdziły, że oczyszczenie organizmu z alkoholu można łatwo zrealizować za pomocą Chlorelli. To zielona alga, która jest źródłem witamin i minerałów odżywczych. Wśród wielu właściwości, jedna jest zwłaszcza istotna dla osób borykających się z kacem – oczyszcza organizm z toksyn i alkoholu. Wszystko za spraw procesu chelatacji, który wspomaga proces wydalenia szkodliwych związków. 

Najszybsze oczyszczenie organizmu z alkoholu następuje po wzięciu tabletek chlorella. Jeśli taka forma nie będzie zbyt przystępna, dobrym pomysłem będzie dodanie pokruszonych tabletek do koktajlu, składającego się z bananów, kiwi i szpinaku.

Na kaca najlepsza praca

To powiedzenie ludowe, które ma swoje poparcie w nauce. Badania potwierdzają, że drobna aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi. W rezultacie pozwala szybciej usunąć alkohol z organizmu. Wskazując na drobną aktywność fizyczną, mamy na myśli spacer na świeżym powietrzu lub trening siłowy. Warto wiedzieć, że warunkiem, aby spacer zadziałał, jest regularne nawadnianie organizmu, podczas aktywności fizycznej.

W centrach fitness często do dyspozycji można znaleźć saunę. Specjaliści wskazują, aby unikać takich miejsc podczas kaca. Chociaż powszechnym mitem jest to, że sauna oczyszcza z alkoholu, w rzeczywistości odwadnia i tym samym osłabia organizm. 

Witamina C

Skuteczne oczyszczenie organizmu z alkoholu nie może odbyć się bez udziału witaminy C. To właśnie ta witamina zwiększa poziom glutationu i przyspiesza proces usuwania etanolu z organizmu. Dostarczenie 1000 mg witaminy C pozwala szybciej pozbyć się objawów kaca.