Zajęcia w PP 10- Krasnoludki

Audio

Krasnoludki z wizytą w Przedszkolu Publicznym nr 10 „Sto Pociech”.

Dnia 30.11.2018 r. dzieci z grupy „Krasnoludki” udały się do PP-10. Tutaj czekało na nas kilka niespodzianek. Jedną z nich był przygotowany przez personel przedszkola występ pt. ”Wielcy Polacy”. Za pomocą”wehikułu czasu” dzieci przeniosły się w czasie i poznały wybitnych Polaków: Fryderyka Chopina, Mikołaja Kopernika, Jana Pawła II oraz Marię Skłodowską -Curie. Pani Maria przy pomocy kilku przedszkolaków zaprezentowała specjalne doświadczenie „wybuch kolorowego wulkanu”. Kolejną niespodzianką była zabawa na macie z BEE-BOTEM. Na koniec dzieci miały okazję poćwiczyć przy muzyce. Wizyta w przedszkolu „Sto Pociech” sprawiła przedszkolakom wiele radości. Dziękujemy za zaproszenie.

„Ile waży Święty Mikołaj?”

Audio

Grupa Biedronki dnia 29.11.2018 wystawiła teatrzyk ,, Warto pomagać” jako podsumowanie konkursu ,, Ile waży Święty Mikołaj?” Podczas występu zostały przekazane zebrane przez wszystkie grupy pieniążki. Dziękujemy wszystkim grupa, Panią i rodzicom za udział w konkursie charytatywnym. Zebrany bilon zostanie przekazany Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo i posłuży również do zważenia Św. MIKOŁAJA podczas uroczystego orszaku.

Święto Pluszowego Misia

Audio

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Na święto misia dzieci przyszły do przedszkola z ulubionymi misiami, które miały różne kolory i wielkości.  Przedszkolaki chętnie brały udział w obchodach  podczas, których m.in. poznały historię powstania Święta Pluszowego Misia, uczestniczyły w quizie, rozwiązywały zagadki o różnych znanych misiach, oraz bawiły się przy muzyce ze swoim przyjacielem- pluszowym misiem.

Dla wytrwałych pamiątkowe dyplomiki.

Akcja „Rekord dla Niepodległej”

Audio

Na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej nasze przedszkolaki oraz personel placówki przyłączyli się do akcji „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018r. o godzinie 11.11, w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy i zatańczyliśmy poloneza. Do wspólnego śpiewu zaprosiliśmy gości- przechodniów.

Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii przedszkola jako pamiątka dla przyszłych pokoleń.

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!