Święto Flagi

Audio

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy wzięli udział w ogłoszonej przez nas akcji z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zaproponowaliśmy Państwu kilka  form pracy dzięki którym w ciekawy sposób przybliżamy dzieciom trudne dla nich treści dotyczące patriotyzmu.

Sądzimy, iż udział w akcji wzbudził u dzieci  więź z ojczyzną, regionem- dzieci uczą się kochać swój kraj, jego przyrodę, obyczaje i zwyczaje;  poznają  symbole narodowe, hymn  Polski, znak Orła Białego, flagę biało – czerwoną, poznają herb miasta w którym żyją i herby ważniejszych miast Polski takich jak : stolicy – Warszawy.

Audio

07.11.2019 odbył się w przedszkolu koncert pt. ,,Witajcie w naszej bajce – czyli Pan Kleks w muzycznym pałacu” Dzieci miały okazję posłuchać jak również zaśpiewać razem z artystami z Lubuskiego Biura Koncertowego znane i lubiane utwory Jana Brzechwy. Poznały ich wykonanie muzyczne oraz usłyszały różne melodie grane na puzonie.

Konkurs Piosenki

Audio

12 czerwca grupa Biedronki brała udział w X Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki organizowanym przez PP 20. Braliśmy udział w dwóch kategoriach: piosenka ( solista)- Fabian O. oraz taniec grupowy- Natasza, Milena Ala, Pola, Lena, Karolina, Wiktoria. Jury powołane przez organizatora oceniało występy , biorąc pod uwagę walory głosowe, wykonanie, ogólny wyraz artystyczny. W czasie obrad jury dzieci miały pyszny poczęstunek. Niestety w tym roku nie udało nam się wygrać, mimo wszystko gratulujemy pięknego występu.

Piknik Europejski

Audio

21 maja Biedronki uczestniczyły w Pikniku Europejskim organizowanym przez Przedszkole Niepubliczne Promyk pod hasłem DZIEŃ CHORWACKI. Dzieci miały okazję bliżej poznać język, kulturę  i tradycje Chorwacji. Uczestniczyły również w zabawach integracyjnych w stylu chorwackim. Miały również okazję spróbować potraw związanych z tym krajem- pączków chorwackich tzw. Fritule, kompot z suszonej figi oraz słodkich muszelek. Dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę.

Audio

Muzyka Dalekiej Północy, Wikingów i trolli                                                                                                                                                                                                                                                                                            14.05.2019  gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”, którzy przenieśli nas w muzyczną podróż na Daleki Wschód. Treść koncertu pt. „Co tak huczy, co tak brzmi? Gnomy, trolle oraz my” zawierała ciekawy repertuar muzyki kompozytorów XIX i XX wieku wpleciony w baśniową opowieść o Włóczykiju i Wikingach. Dzieci miały okazję posłuchać pięknej opowieści, utworów ale również poznać nieznane nam nordyckie instrumenty- kantele

Audio

Kolejny występ muzyków Lubuskiego Biura Koncertowego nosił tytuł  „ Muzyczne opowieści o rogach, muszlach i kapryśnej szlachciance”. Podczas dzisiejszego występu uczniowie usłyszeli: róg myśliwski, róg pasterski i trombitę – ludowy instrument dęty w kształcie prostej rury, sięgającej do 4 metrów długości, wydająca głęboki, niski dźwięk. Największy zachwyt wzbudziła w nas dzisiaj kapryśna szlachcianka, która prezentowała różnego rodzaju tańce w przepięknych strojach.

VI Festiwal Kolęd i Pastorałek

Audio

18 stycznia dzieci z grupy Biedronki-Fabian, Karolina, Wiktoria, Lena i Franek z grupy Myszki wzięły udział w VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Przedszkole Publiczna Nr 19. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty wokalne i wspólnie z innymi przedszkolakami kolędować Małemu Jezuskowi. Dziękujemy dzieciom za piękne występy , a organizatorom za niezapomniane chwile podczas wspólnego kolędowania.

Koncert muzyczny- Biedronki i Krasnale

Audio

17 grudnia grupa Biedronek  uczestniczyła w koncercie muzycznym w Szkole Muzycznej pt. „Świąteczna podróż dookoła świata”. Dzieci miały okazję wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej na różnych instrumentach: fortepianie, saksofonie, skrzypcach, akordeonie, gitarze. Mogliśmy wysłuchać śpiewu kolęd, do którego ochoczo się włączaliśmy. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat Świąt Bożego Narodzenia- jak je obchodzono, jakie spożywano potrawy, jak długo świętowano w różnych krajach. Koncert w ciekawy sposób wprowadził nas w  przedświąteczny nastrój.