Teatrzyk „Przygody małego pingwinka Pik-Poka”

Video

Nasze przedszkolaki miały okazję przenieść się na Wyspy Śniegowych Burz w Lodowe Karaiby i wyruszyć na przygodę z Małym Pingwinkiem Pik-Pokiem, który po spotkaniu z kaczorem Kwa-Kwa wybiera się  w podróż aby odnaleźć niezwykłą krainę z Błękitnym Jeziorem. Przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru Humoru,, Igraszka” z Wałbrzycha, jak zwykle dostarczył dzieciom wiele radości i dobrej zabawy.

Teatrzyk „Szopka Noworoczna”

Video

Z kolędami i pastorałkami przybyli do nas artyści wałbrzyskiego Teatru Humoru Igraszka w przedstawieniu „Szopka Noworoczna” . Spektakl ten, to wielowątkowa historia o zwiastowaniu, Herodzie, pasterzach podążających do Betlejem. W przedstawieniu pojawiło się wiele postaci, m. in. Górale, Diabeł, Śmierć, Pastuszkowie, Dziad i Baba.Sceny odgrywane były przez piękne lalki w okazałej szopce krakowskiej będącą repliką budowli oraz przez aktorów.  Język przedstawienia podbarwiony był gwarą ale całkowicie zrozumiały. Pastorałki śpiewane przez aktorów zachęcały do wspólnego śpiewania.  Spektakl bardzo zainteresował dzieci , które całkiem niedawno same wcielały się w bohaterów biblijnego podania o narodzinach Jezusa.

Bal karnawałowy

Video

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana… Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych.Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach. 
Muzyka  porywała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, „Kaczuch” i innych przebojów znanych dzieciom. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową.Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej  atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.
 

Koncert muzyczny

Video

Ostatni  już w tym roku szkolnym koncert Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” z cyklu  „W krainie Pani Muzyki” pt. „Wielka draka w gitarowej rodzinie”przeniósł nas do świata muzyki gitarowej. Poznaliśmy rodzaje gitar- akustyczna, klasyczna; ich wygląd, sposób gry na instrumencie. Mieliśmy okazję posłuchać a nawet potańczyć przy muzyce.

Koncert muzyczny

Video

Kolejny koncert Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz” z cyklu  „W krainie Pani Muzyki” okazał się równie ciekawy jak poprzednie. Tra ta ta co tak głośno gra czyli o saxhornie i helikonie – tym razem wróżka Wiolinka przenosi nas w zaczarowany świat muzyki, gdzie poznajemy instrumenty dęte: trąbkę, saxhorn i helikon. Dźwięki  instrumentów przenoszą nas w kosmos, do królewskiego pałacu, a nawet na dziki zachód. Nie obyło się również bez zabawy przy muzyce.