Pielęgnacja

Zrogowaciałe stopy – jak usunąć martwy naskórek?

Masz problemy ze zrogowaciałym naskórkiem na stopach? Nie wiesz, jak sobie poradzić z tym problemem? Nasz tekst dostarczy Ci przydatnych wskazówek, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Zrogowaciałe stopy – jakie są ich przyczyny?

Skóra na stopach jest bardzo delikatna, więc nietrudno o jej przesuszenie. Poza tym też bardzo łatwo twardnieje, co tylko pogłębia problem. Przyczyną tego stanu jest wzmożona ilość gruczołów potowych, ale też kompletny brak łojowych. Spocone i nagrzane stopy skutkują tym, że przychodzi nam walczyć ze zrogowaceniami naskórka. Na pewno sprawy nie ułatwia noszenie nieodpowiedniego obuwia, głównie wykonanego z eco skóry, czy sztucznych tkanin. 

One niestety nie przepuszczają powietrza, więc stopy pocą się o wiele szybciej, zaczynają też piec i mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Dlatego warto mieć to na uwadze, gdy wybieramy dla siebie buty, ponieważ możemy w ten sposób uniknąć wielu nieprzyjemności.

Jak radzić sobie z martwym naskórkiem na stopach? 

Całe szczęście istnieje wiele różnych sposób, które można wykorzystać do pozbycia się martwego naskórka na stopach. Jeśli stawiamy na wygodne rozwiązania, to na pewno regularna wizyta w salonie kosmetycznym nam pomoże. Oczywiście będzie to dość kosztowne rozwiązanie, więc jeśli zastanawiamy się, jak usunąć martwy naskórek na stopach w niższych cenach, to na pewno warto postawić na odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne w domu. Powinny one opierać się na regularnym nawilżaniu i usuwaniu martwego naskórka, a także zapobieganiu nadmiernego rogowaceniu. 

W tym zadaniu na pewno pomogą nam kremy na bazie mocznika, a im większe stężenie wybierzemy, tym możemy spodziewać się lepszego działania złuszczającego. Przykładowo kremy z mocznikiem o stężeniu 10% warto brać pod uwagę przy codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Z kolei krem z mocznikiem 30% będzie dobrym wyborem przy skórze przesuszonej i skłonnej do rogowacenia i pękania, w tym na piętach.