Brak kategorii

Tlenoterapia domowa – zbiór najważniejszych informacji

Medycyny oferuje wiele metod leczenia osób z przewlekłymi chorobami. Przykładem jest tlenoterapia domowa. Warszawa jest miastem, na którego terenie występują placówki sprzedające niezbędny sprzęt do realizacji tlenoterapii. Jednak o tym, czy taka metoda może być wykonywana w domu, decyduje lekarz. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czym jest tlenoterapia domowa, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Kiedy się stosuje tlenoterapię domową?

Tlenoterapię domową stosuje się, gdy lekarz zdiagnozuje u chorej osoby niedotlenienie. Ten negatywny stan pokazuje pulsometr. To urządzenie o niewielkich rozmiarach, które zakłada się na palec. 

Pulsometr pokazuje wysycenie krwi tlenem. Saturacja zdrowych osób kształtuje się powyżej 95%. Osoby chore mogą mieć poniżej tej wartości, jednak jeśli saturacja kształtuje się na poziomie 90%, wtedy potrzebna jest tlenoterapia domowa. Warszawa jest przykładem miasta, na którego terenie można kupić w wielu sklepach odpowiedni sprzęt do omawianego zabiegu. 

Stan niedotlenienia towarzyszy wielu dolegliwościom. Dlatego tlenoterapia domowa jest stosowana w przypadku pacjentów, borykających się z chorobami układu oddechowego, a także chorujących na zespół pocovidowy, choroby układu nerwowego, depresję, alergię, choroby onkologiczne, a także cierpiących na poszczególne stany po zabiegach operacyjnych. 

Tlenoterapia domowa – jaki sprzęt jest potrzebny?

Aby każdy zabieg przynosił oczekiwane rezultaty, powinien się opierać na wysokojakościowym sprzęcie. Tlenoterapia domowa Warszawa nie jest wyjątkiem. Jeśli zabieg tego typu ma być realizowany w domu, zazwyczaj wykorzystywany jest domowy koncentrator tlenu. 

To obecnie najczęściej stosowane urządzenie, ponieważ może być obsługiwany przez osoby bez wykształcenia medycznego. Wszystko, dzięki prostej budowie. Oprócz butli z tlenem niezbędna jest maska tlenowa, a także pulsometr, aby sprawdzać na bieżąco u pacjenta poziom nasycenia krwi tlenem.